Bazı şeyleri yapamıyorum ben. Resim yapamıyorum mesela, hayallerimde en güzelleri var diye. En güzel cümleleri aktaramıyorum birine, daha önce onları duydu diye. Unutamıyorum bazı anlarımı mesela, hala bekleyebilirim bazı yaşanacak anıları diye. Haritalara iğne batırmak isterdim gideceğimiz yeri belirlemek için ama haritaları sevmiyorum artık, o yerlerin çoğu işaretlendi diye. Ve Paris’in sokak diliyle konuşamıyorum sana, daha önce o dil başkasıyla konuşuldu diye.

Bana kalsaydın severdim açıkçası ama kalmadın. Başkalarına kaldın. Olsun, ben yeniden doğdum her şeyimle. Dokunmasa da, görmese de, kalpte yer veriyor insan işte bazılarına. Görebildiğim tüm platonik aşkların arasında zirvede olduğumu kanıtladım ben herkese. Peki kazandım da ne oldu? Bir gün hayallerini anlatmıştın bana; küçük bir ev, güzel bir bahçe ve minik ayakların olduğu mutlu bir ev. Onlar bir gün olacak biliyor musun ama tek dileğim senin için; uzun sürmesi. Senin zamanında yaşayamadım, senin dinlediğin senin hissettiğin duyguları senle birlikte yaşayamadım ama bil ki şu an, fazlasıyla seninle birlikte yaşıyorum. Bilakis aynı ruhu hissediyorum. Seninle tatile çıkmak da güzel olurdu.. Belki beraber olmayacak artık ama tesadüfüfen karşılaşırız bir yerde seninle.Sen denizsiz yapamazsın, ben daha fazla denize hasret kalamam.

Bir defter edinebilirdik mesela. İçine sen birkaç kelime yazardın ben de devamını yazar, bir cümle yaratırdık. Birbirimizi tamamlayabilirdik. Büyük bir gemimiz olmasa da, küçük bir kayığımız olurdu. Denize açılır, karşılıklı konuşur ve gülerdik. Üstüne bahçıvan elbiseni giysen, ne güzel olurdu. Gece saat 3’te hadi desek ve atlayıp giderdik başka yerlere mesela. Yeni yerler keşfederdik. Çok fazla eşya almaya da gerek yoktu, ihtiyacımız olmayacaktı sonuçta.  “Mehmet” deyince dünyalara sığamayan bedenim, dip dibe durmak için can atardı senle. Minicik rengarenk boyanmış bir karavanımız da olurdu mesela.

Hayallerim ne kadar güzel değil mi? Bazı hayaller gerçek olmayı çok fazla hak ediyor. Gerçekten kopuşum senle başladı, senle bitti. Belki yine adını yazarım buraya, yine okursun, belki yine ağlarsın. Bazı zamanlar yaptığım gibi. Benim duam kabul oldu. Ben, seni anlatan kelimelerimi hiç sakınmadım insanlardan. Hatırlamıyorum en son seni “kim unut” dedi diye ama sanırım başlamıştım unutmaya. Beni senle tedavi ettim ama sen yine bana umut verdin. Bir balığın hafızasını tazeledin.  Keşke demiyeceğim, iyi ki yine oldu. Bazı şeyler için çok üzgünüm. Mükemmel olmadığım için, seni sürekli rahatsız ettiğim için, sen farkında olmadan sana sevgiyle baktığım için, karşımda iken seni hayal ettiğim için, kendime zaman ayırmadığım için üzgünüm.

Ama bir şeyi çok isterdim. Seni öpmeyi. Sana söylediğim gibi…