Mutluluk

Mehmet CABAR

Mehmet CABAR

Mehmet CABAR

Merhaba, ben bir Mutluluk Satıcısı'yım. Doğduğum zaman beni biraz üşütmüşler galiba,bu yüzden soğuktan nefret ederim. Ama sıcak kanlı birisiyimdir. Mutluluk, kitap, aşk ve kadın üzerine dünyayı güzelleştirme adına yazılar yazıp sizi tedavi etmek uğraşındayım.(...devamı)

Kendinizi Nasıl Tanımlarsınız?

Bazı şeyleri hiç sevmem. Bunlardan birisi de “kendinizi tanıtın” alanlarının doldurulması. Gerek sosyal ağlarda, gerek forumlarda, gerek arkadaşlık sitelerinde gerekse mülakatlarda hep kendinizi tanıtın adında bir alan olur. İşte böyle bir bölüme gelince donup kalıyorum.

Zaman zaman kendimi düşünüyorum da, beni anlatan şey nedir?  İşte kahverengi gözlüyüm, siyah saçlıyım, uzun boyluyum, müzik dinlerim( ki herkes dinliyor be arkadaş), spor yaparım(yalannnn), sinemeya giderim, falan filan mıdır kendini tanımlamak. Ya da bunun bir klasikleşmiş hali var mıdır?

Arkadaşlık siteleri için düşünecek olursak;

Şu adı arkadaşlık olan çift bulma siteleri var ya, kesinlikle vardır bu tanıtım alanı. Başkasını etkilemek için çekici yazıları yazamaya çırpınan erkekler olur genelde. Bazen gülünç olurlari bazen banal. Genelde başarısız olurlar. Zaten kendini tanıyan ve tanıtmasını bilen bir erkeğin ne işi var oralarda?

Kadınlara gelince ise; durum daha basittir. Çünkü tercih etmez, tercih edilir. Bu yüzden kendini tanıtma kısmına daha belirgin cümleler yazar. Örneğin;

- Dürüst bir ilişki arıyorum. Ciddi olmayanlar lütfen rahatsız etmesin.
- Benimle ilgileniyorsan ve ciddiysen, numaranı bırak ben dönerim sana. 

Sosyal ağlar için ise;

Özellikle belirgin ağlar olan facebook, twitter, quup için daha farklı bir durum söz konusu. Facebook’ta hakkında kısmı kendini tanıtma yerine sevdiği sözlerin konulduğu yer oldu. Twitter ve Quup ise kişisel sayfaların ön planda olmasından dolayı insanlar yaratıcılıklarını burada konuşturuyor işte :) Bakın aşağıda birbirinden güzel kendini tanıtma ifadelerini göstereyim size.

-Ağlamayan PALYAÇOdur kendisi …Abilerinin Gülü … 
-Tatlı bir rüya mı yoksa güzel bir kabus musun?
- Maceraperest, Bisikletçi, Otostopçu, Gezgin, Sırt Çantalı, ve son olarak -There is a killer on the road!

Yani kişisel tanımlamaların sıfatlara yüklendiği bir alan burası. Peki burada kendini tanımlarken ne kadar gerçekçi ki insan? Başkasını etkilemek için yazılmış birkaç kelime değil mi sadece?

Zaman zaman kendimizi sorgularız hep.Kah acımasızca eleştirir kah kendimizi şımartırız.Ancak düşüncelerimizi toparladığımızda kendimize etiket yapıştırırız.Ya cesur yürek ya sulugöz ya da iflah olmaz bir romantiksinizdir.Ne zordur insanın kendini tanımlaması.Ne zor bu soruya cevap vermesi. Kendinizi nasıl tanımlarsınız? Bu soru beni çok zorlar doğrusu.

Peki ya siz?  Kendinizi hangi karakteristik özelliğinizle özleştirirsiniz? Neden? Kendinizi yorum yaparak tanımlar mısınız?

Benzer Yazılar

Konu kategorisindeki benzer yazıları aşağıda bulabilirsiniz.

Yorumlar

Yazı hakkında yapılmış yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

  1. Farklı bir bakış açısı.Çünkü memleketinin senin kim olduğunu göstermez. Gösterir mi yoksa? Bir topluma ait olan insanların kişilikleri, karakterleri, yada bunun gibi bir sürü özelliği aynı mı?Seninde dediğin gibi övünürler. Çok kaba bir davranış. Kendini tanıtır mısın diyen birine övünmek :D Bulunduğun toplumun çoğu iyiyse bu sende iyisin demek değildir. Yada gittiğin okul senin ne seviyede olduğunu mu gösterir. Çalıştığın firma ne kadar iyiyse sen de o kadar iyisin demek midir? Bunlar sadece sınıf farkları oluşturan bazen de ego tatmin için kullanılan bilgiler :)

  2. Tanımlarımda uzun sürer :))İnsanlar kendilerini tanımlarken etiketlerinden başlarlar adı, yaşı, işi yada mesleği öncelikle bunlardan kurtulmalılar.En azından ben böyle düşünüyorum.

    • Uzun sürdüğünü biliyorum :) İnsan kimlikleri ile bir şeye ait olmak isterler. MEsela memleketi ile övünürler, yaşları ile nasıl bir dönem içinde olduklarını anlatırlar falan. Sanırım etiketlerin ilk olarak söylenmesinin sebebi bu :)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>


mehmetcabar.com, insana güzelliği ve mutluluğun sadece kendinde olduğunu aşılamak üzere kurulmuş bir web sitesidir.
Uzanıp kendi yanaklarımdan öpüyorum felsefesini amaç edinerek, bir yok oluş uğrana ayakta durmaktadır. Mutluluk başta olmak üzere, mutlu olmayı hedefleyen
yaşama sahip yazarı vardır.

Mutluluk Müzikleri - Mutluluk Filmleri - Mutluluk Kitapları - Mutluluk Şiirleri - Toplumsal Cinsiyet - Gastronomi - İzlenmesi Gereken Filmler - Takip Ettiklerim - Akıllı Telefonlar - Tavsiye Markalar - Sosyal Medya


Bu site bir Mutluluk Satıcısı projesidir.
humans.txt